Czy kredyt odnawialny się opłaca?

Dodano: 16.01.2014

Osoby, które otwarły konto oszczędnościowe mogą wybrać jeden z wielu programów, które proponuje bank. Wśród nich jest także kredyt odnawialny. Jest on dostępny po zrealizowaniu kilku podstawowych warunków. Co zrobić, aby uzyskać kredyt odnawialny? Czym się charakteryzuje?

Każda osoba, która stara się o wybrany kredyt musi pobierać systematycznie wynagrodzenie oraz pracować w ramach umowy o pracę. To daje gwarancję, że pożyczka może być spłacana prawidłowo i w zgodzie z umownymi zasadami. Oczywiście są różne przypadki, aczkolwiek wszelkie różnice zatwierdzane są indywidualnie.

Jeśli bank uzna, że klient jest wydolny finansowo, wówczas umożliwia wybór kredytu odnawialnego. Wysokość pożyczki zależy od rodzaju posiadanego rachunku oraz zarobków. Inaczej mówiąc im większe wynagrodzenie, tym lepszy kredyt. Zwykle przyjmuje się, że będzie to kwota 6 wypłat.

W większości przypadków kredyt odnawialny podpisywany jest na rok. W tym czasie klient uzyska konkretną sumę i w chwili, gdy zużyje wszystkie środki, wówczas otrzyma taką samą kwotę po raz kolejny.

Trzeba jednak pamiętać, aby zachować zdrowy rozsądek i środki przeznaczać na najważniejsze wydatki. Ciągły dostęp do gotówki może być wstępem do poważnego zadłużenia, z którego nie da się wyjść.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *