Czy kredyt jest dostępny dla każdego przedsiębiorstwa?

Dodano: 16.01.2014

Niepokojąca sytuacja materialna przedsiębiorstw to żadna nowość. Wiele małych i średnich firm ma dość duże problemy z zachowaniem zdolności finansowej i nie może dać przyzwolenia na większe wydatki. Często właściciele składają wniosek o kredyt, aby pokryć koszty utrzymania. Jednak czy każdy uzyska zastrzyk gotówki?

Niestety duża część firm, które chciały prosić o pożyczkę, nie uzyska jej, ponieważ nie wykazują zdolności na spłacanie rat. Oznacza to, że około 50% przedsiębiorstw ma kłopot z zarządzaniem budżetem.

Zazwyczaj podczas weryfikacji największą przeszkodą jest niekorzystna przeszłość kredytowa, to znaczy długie, ogromne odsetki, nieterminowe wpłacanie rat oraz czynności windykacyjne. Jeśli przedsiębiorca wcześniej nie miał kredytu także może mieć poważny problem z uzyskaniem kredytu.

Wiele banków nie może znaleźć rozwiązania dla tej trudnej sytuacji i planuje wprowadzenie nowej zasady sprawdzania zdolności kredytowych. Wśród nich jest monitoring rachunku firmowego przez 3 miesiące i ustalenie wysokości przychodów i rozchodów.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *