Czy konto dewizowe się opłaca?

Dodano: 23.01.2014

Od jakiegoś czasu bardzo popularne w kraju staje się konto dewizowe, które ułatwia życie wielu klientom banku. Przeznaczone jest dla osób, które dokonują transakcji za pomocą obcej waluty, aby spłacić zadłużenie lub dokonywać zakupów. Czy naprawdę warto otwierać rachunek dewizowy?

Na początek trzeba wyjaśnić, że na koncie dewizowym można gromadzić środki tylko w walucie. Oznacza to, że wszelkie płatności będą dokonywane na podstawie środków znajdujących się na rachunku. Nie można wówczas używać karty w polskich sklepach lub bankomatach.

Założeniem konta dewizowego jest przede wszystkim sprawne i opłacalne zarządzanie walutą. Szczególnie polecane jest kredytobiorcom, którzy spłacają zadłużenie w obcej walucie lub planują zakupy zagraniczne. To świetna opcja, ponieważ nie zawsze przelicznik jest odpowiedni i po przewalutowaniu można dużo stracić.

Warto wiedzieć, że każdy bank nalicza opłaty manipulacyjne podczas korzystania z konta dewizowego. Darmowe nie są przelewy, karta płatnicza i wypłaty z bankomatu. Dlatego też lepiej sprawdzić, gdzie najtańsze będzie otwarcie rachunku dewizowego, ponieważ niejednokrotnie spotykane są ogromne różnice.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *