Czy da się oszczędzać skutecznie?

Dodano: 12.11.2013

Ciągle nieustający kryzys gospodarczy wpływa na wynagrodzenie i możliwości kredytowe Polaków. Duża część osób oszczędza, żeby zabezpieczyć się przed problemami finansowymi i przeżyć trudniejszy okres. Jednak nie każdy potrafi skutecznie odkładać pieniądze i gromadzić środki na niespodziewane wydatki. Jak efektywnie oszczędzać?

Według analiz większość osób trzyma swoje oszczędności w domu, w obawie przed zgubnymi praktykami banków. To nieprawidłowe myślenie, bowiem odbiera możliwość na powiększenie odłożonych środków.

Oszczędzanie warto zacząć od otwarcia konta oszczędnościowego, lokaty lub skorzystania z innego produktu bankowego. Wśród wielu zalet takiego posunięcia należy wymienić bezpieczne odkładanie funduszy, możliwość na łatwy wzrost oszczędności oraz dodatkowe opcje ułatwiające całą procedurę.

Są banki, które oferują oszczędzanie przez ujmowanie wyznaczonej kwoty z pensji. Innymi słowy klient banku ma do dyspozycji wypłatę pomniejszoną o deklarowaną początkowo sumę. To bardzo dobre wyjście, ponieważ trudniej zdecydować się na odkładanie pieniędzy we własnym zakresie.

Nie da się ukryć, że oszczędzanie jest bardzo skomplikowane. Szczególnie wtedy, gdy wydatki są ogromne i nieuniknione (np. z powodu problemów ze zdrowiem). Trzeba jednak budować zabezpieczenie, aby w przyszłości uniknąć kłopotów finansowych.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *