Czy biuro rachunkowe powinno posiada ubezpieczenie?

Dodano: 22.10.2013

Każde biuro rachunkowe, które chce reklamować swoje usługi, powinno podpisać umowę ubezpieczeniową. Będzie stanowiła ochronę i wsparcie w przypadku szkód i krzywd wyrządzonych w ramach prowadzonej działalności. Oprócz tego będzie zapewnieniem dla klientów, że w razie problemów mogą żądać rekompensaty. Po co wykupuje się takie ubezpieczenie?

Na wstępie warto wyjaśnić, że biuro rachunkowe zajmuje się uzupełnianiem księgowości i rachunkowości firm z różnej branży, zwoływaniem i prowadzeniem inwentaryzacji, przygotowywaniem sprawozdań i raportów finansowych oraz archiwizowaniem całej dokumentacji.

Jeśli powyższy obowiązek zostanie niewłaściwie zrealizowany lub na niekorzyść kontrahenta, wówczas może oczekiwać odszkodowania lub zadośćuczynienia finansowego. Wielkość rekompensaty uzależniona jest od rodzaju problemu oraz typu polisy.

Standardowe ubezpieczenie dla niewielkiego biura rachunkowego wynosi 10 tys. euro. i powinno zostać aktywowane w chwili otwarcia. Oczywiście właściciel może zwiększyć kwotę i rozbudować zakres ubezpieczenia, jednak to sprawa indywidualna.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *