Co zrobić, aby otworzyć własne biuro rachunkowe?

Dodano: 12.09.2013

Większość przedsiębiorców próbuje uporać się z dokumentacją i kwestiami formalnymi. W zasadzie praktycznie nikt nie orientuje się w przepisach, które nieustannie się zmieniają. Dlatego ciekawym wyjściem jest przekazanie firmowych finansów i dokumentów do biura rachunkowego, powiem od kilkunastu lat cieszy się dużą popularnością i proponuje szeroką pomoc firmom. Czy rzeczywiście opłaca się zainwestować we własne biuro rachunkowe? Jak to zrobić?

Na początek trzeba powiedzieć, że założenie własnego biura rachunkowego to poważne przedsięwzięcie, które wymaga spełnienia wielu warunków. Oprócz tego procedurę zakładania firmy opisuje ustawa, w związku z tym wszystkie czynności muszą być spełnione zgodnie z prawem.

Na starcie zakładanie biuro bardzo przypomina otwarcie zwykłej działalności gospodarczej. Trzeba zarejestrować firmę w gminie, nadać NIP i REGON oraz założyć rachunek w banku. Później warto zainteresować się siedzibą firmy}, poszukać najlepszej powierzchni biurowej w dobrze usytuowanym miejscu.

W następnej kolejności trzeba sprecyzować listę oferowanych usług, ustalić cennik i grupę docelową klientów. Wybór specjalizacji biura rachunkowego jest świetnym pomysłem, bowiem pozwoli na sumienne i profesjonalne obsługiwanie przedsiębiorstw z zakresu rachunkowości, finansów czy administracji. Aby jednak zachęcić zainteresowanych trzeba odłożyć na kampanię reklamową, otworzyć stronę internetową, wydrukować ulotki promocyjne czy rozkleić plakaty.

Aczkolwiek najważniejsze jest zatrudnienie pracowników, którzy mają doświadczenie, wyższe wykształcenie oraz przeszli egzamin uprawniający do pracy w biurze rachunkowym. Dużym udogodnieniem jest fakt, że właściciel nie musi posiadać żadnych kompetencji w branży.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *