Co to jest leasing operacyjny?

Dodano: 23.10.2013

Dla części przedsiębiorców, którzy księgują kłopoty finansowe i nie mogą odłożyć pokaźnego kapitału, ciekawym wyjściem jest leasing operacyjny. Przede wszystkim dlatego, że rozkłada koszty na dogodne raty i przekazuje niezbędne sprzęty i pojazdy. Czym charakteryzuje się leasing operacyjny? Dla kogo został zbudowany?

W zgodzie z przepisami leasing operacyjny polega na odstępowaniu sprzętu za ustaloną na początku opłatą i na wyznaczony okres. Oprócz tego leasingowane rzeczy uważane są za własność leasingobiorcy i wchodzą w jego posiadanie.

Umowa leasingowa podpisywana jest terminowo, według potrzeb i oczekiwań właściciela biznesu. Dodatkowo leasingobiorca może zakupić przedmiot na korzystnych warunkach po upłynięciu zobowiązania. Oczywiście im dłuższy okres leasingowania, tym korzystniejsze składki. Trzeba mieć jednak na uwadze, że do comiesięcznej spłaty należy dodać opodatkowanie.

Na zakończenie trzeba powiedzieć, że umowa o leasing operacyjny zwykle zawierana jest na krótki okres i nie może być anulowana przed upływem wskazanego terminu.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *