Charakterystyka leasingu operacyjnego

Dodano: 05.11.2013

Wiele przedsiębiorstw, które nie mają stałej sytuacji materialnej, stosuje tak zwany leasing operacyjny. Jest idealnym wyjściem, bowiem udostępnia użytkowanie wybranego przedmiotu lub urządzenia w przystępnej cenie. Czy leasing operacyjny naprawdę się opłaca?

Na początek warto powiedzieć, że leasing operacyjny zawierany jest na podstawie specjalnej umowy. Zwykle najlepsze oferty mają firmy leasingowe, które są w stanie indywidualnie negocjować zasady współpracy.

Fundamentalną zaletą tego typu leasingu jest korzystanie z urządzenia za wstępnie oszacowaną opłatą. W związku z tym, że często sprzęt był wcześniej użytkowany cena nie za wysoka. Poza tym firma leasingowa odpowiada za występujące usterki, awarie lub remonty. Dodatkowym atutem jest możliwość nabycia urządzenia po zakończeniu trwania umowy w bardzo dobrych cenach i opłacalnych warunkach.

Podsumowując, leasing operacyjny skierowany jest do małych i średnich firm, których nie mogą sobie pozwolić na zakup nieużywanego wyposażenia lub okres użytkowania będzie krótki.

red. Justyna Błahut
skarbowy.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *