Wiele przedsiębiorstw, które nie mają stałej sytuacji materialnej, stosuje tak zwany leasing operacyjny. Jest idealnym wyjściem, bowiem udostępnia użytkowanie wybranego przedmiotu lub urządzenia w przystępnej cenie. Czy leasing operacyjny naprawdę się opłaca?
Na początek warto powiedzieć, że leasing operacyjny zawierany jest na podstawie specjalnej umowy. Zwykle najlepsze oferty mają firmy leasingowe, które są w stanie indywidualnie negocjować zasady współpracy.
Fundamentalną zaletą tego typu leasingu jest korzystanie z urządzenia za wstępnie oszacowaną opłatą. W związku z tym, że często sprzęt był wcześniej użytkowany cena nie za wysoka. Poza tym firma leasingowa odpowiada za występujące usterki, awarie lub remonty. Dodatkowym atutem jest możliwość nabycia urządzenia po zakończeniu trwania umowy w bardzo dobrych cenach i opłacalnych warunkach.
Podsumowując, leasing operacyjny skierowany jest do małych i średnich firm, których nie mogą sobie pozwolić na zakup nieużywanego wyposażenia lub okres użytkowania będzie krótki.
red. Justyna Błahut
skarbowy.biz