Certyfikat rzetelności dla Twojej firmy

Dodano: 23.10.2013

Od 2009 roku właściciele firm mogą skorzystać z oferty jaką daje im program Rzetelna Firma, promujący etykę w biznesie. Już ponad 45 tysięcy przedsiębiorców zdecydowało się podnieść swoją wiarygodność poprzez posługiwanie się certyfikatami wystawianymi w ramach tego programu. Rzetelność płatnicza odgrywa ogromną rolę w rozwoju przedsiębiorczości, stanowi jedną z podstaw gospodarki. Patronat nad tą inicjatywą objął Krajowy Rejestr Długów.

Szanse dla małych firm

Zalet certyfikatów rzetelności jest wiele, ale korzyści są szczególnie odczuwalne dla niewielkich przedsiębiorstw. Dzięki korzystaniu z systemu weryfikacji rzetelności mogą one ustrzec się od kontaktów z zadłużonymi kontrahentami. Zdecydowana większość firm, która uczestniczy w programie posiada do 20 zatrudnionych osób. Zwłaszcza, przedsiębiorstwa o małym kapitale nie mogą pozwolić sobie na brak ostrożności w interesach. Badania wskazują jednoznacznie, że ponad połowa firm upadła wskutek transakcji z nierzetelnymi kontrahentami. Ponad 15% osób prowadzących działalność gospodarczą przyznało, że ich biznes był niejednokrotnie narażony na klęską z powodu nieuczciwych praktyk potencjalnych partnerów handlowych.

Korzyści z posiadania certyfikatu rzetelności

Dzięki Certyfikatom Niezależności, firmy mogą udowodnić, że zachowują płynność finansową. Taka inicjatywa, to wspaniała forma promocji. Posiadanie certyfikatu zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstwa, wzbudza zaufanie konsumentów i ułatwia wygrywanie konkursów oraz przetargów. Uczestnictwo w programie oznacza działalność zgodną z bieżącymi przepisami prawnymi.

Działania uczestników programu Rzetelna Firma

Poprzez program Rzetelna Firma przedsiębiorcy mają możliwość wyrażania na forum opinii dotyczących sytuacji gospodarczej czy absurdalnych norm prawnych utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej. Na kongresach Rzetelnej Firmy pojawiają się między innymi delegaci Ministerstwa Gospodarki.

Warunki uczestnictwa w programie, relacje z kongresów, listy rzetelnych i nierzetelnych firm można bliżej poznać za pomocą strony rzetelnafirma.pl

 

Autor zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *