Białe złoto – czyli jakie?

Dodano: 21.06.2017

Czyste złoto występuje w naturze wyłącznie w charakterystycznym, żółtym kolorze. Chcąc uzyskać białe złoto należy odbarwić stop złota żółtego za pomocą niklu lub palladu. W związku z tym, obrączki i pierścionki zaręczynowe z białego złota różnią się nieco odcieniami oraz właściwościami w zależności od użytej techniki uzyskania stopu. Pierścionki wykonane z użyciem palladu mają jaśniejszą, bielszą barwę oraz większy blask. Białe złoto niklowe ma bardziej złocisty odcień, mniejszy blask, a do tego u niektórych osób nikiel może powodować uczulenie. Dlatego też, w przypadku wystąpienia objawów alergicznych należy zdecydować się na szlachetniejsze, białe złoto palladowe.

Białe złoto i brylant

Białe złoto i brylant to jedno z najmodniejszych połączeń stosowanych w jubilerstwie. Nic więc dziwnego, iż pierścionki zaręczynowe z brylantem od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród młodych par. Należy pamiętać, że brylant to po prostu odpowiednio oszlifowany diament, a diament – jak głosi słynna maksyma – jest najlepszym przyjacielem kobiety. Obfitość oferty pierścionków zaręczynowych z brylantami pozwala przebierać we wzorach i stylach, w zależności od gustu i zasobności portfela. Nieco skromniejszy pierścionek z pojedynczym brylantem kupimy już za 300-400 złotych.

Białe złoto i rubin

Rubiny to iście arystokratyczne kamienie szlachetne. Te eleganckie, rzadkie minerały świadczą o silnym charakterze, pewności siebie oraz poczuciu atrakcyjności noszących je kobiet. Rubiny mogą mienić się odcieniami różu, purpury, bordo, ale szczególnie cenna i pożądana jest tak zwana „gołębia krew”, czyli czysta czerwień z błękitną poświatą. Tak gustowne i rzadkie okazy kosztują z reguły więcej. Za klasyczny model pierścionka z białego złota z rubinem niedużej wielkości, otoczonym cekinami tworzącymi efektowną koronę zapłacimy około 500 złotych.

Perłowe zaręczyny

O ile prawdą jest, iż z perłami wiążą się pewne negatywne przesądy, o tyle trzeba pamiętać by tego typu rewelacje traktować z przymrużeniem oka. Niezaprzeczalnym faktem jest natomiast to, że perły w jasnych, łagodnych kolorach perfekcyjnie komponują się z białym złotem. Zwłaszcza kobiety o subtelnej, delikatnej urodzie docenią perfekcyjną elegancję takiego zestawu. Jednym z najpopularniejszych połączeń jest pierścionek zaręczynowy z perłą ozdobioną cyrkoniami. Za takie urocze cudeńko przyjdzie nam zapłacić około 700 złotych.

Białe złoto i szafir

W kulturze europejskiej niebieskie szafiry symbolizują równowagę, prawdomówność oraz sprawiedliwość. Niektórzy wierzą, iż te przepiękne kamienie przynoszą szczęście i udane pożycie małżeńskie. Błękit szafirów prezentuje się najefektowniej w połączeniu z białym złotem oraz cyrkoniami. Taki zestaw biżuterii kupimy już za nieco ponad 200 złotych.

Podejmując ostateczną decyzję, warto pamiętać iż pierścionek zaręczynowy jest czymś więcej li tylko prezentem. Jest to symbol miłości, wierności, ofiarowania cząstki siebie osobie, z którą – miejmy nadzieję – spędzimy resztę swoich dni. Dlatego też nie warto oszczędzać na pierścionku, który ma w zamyśle uświetnić i upamiętnić jedno z najwznioślejszych wydarzeń w życiu każdego mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *