Bankowcy robią karierę w nieruchomościach

Dodano: 14.07.2014

Rozwój bankowości mobilnej i internetowej, reorganizacja placówek i łączenie ze sobą banków powodują redukcję zatrudnienia wśród doradców klienta. Wielu byłych bankowców poszukuje nowego miejsca pracy, część z nich trafia do pośrednika finansowego. Bo jest większy wybór produktów i specjalizacja w finansowaniu nieruchomości.

 

– W ostatnim czasie przychodzi do nas coraz więcej kandydatów zainteresowanych pracą na stanowisku doradcy finansowego w branży nieruchomości– mówi Marcin Zając, dyrektor rozwoju sieci sprzedaży w Home Broker. Z czego to wynika? – Przede wszystkim, u nas mają większą swobodę doboru produktu dla klienta oraz specjalizację, a zmiany w bankach są niekorzystne– dodaje.

 

Technologia zamyka placówki

 

Coraz więcej banków zmienia politykę prowadzenia placówek. Wynika to przede wszystkim z powszechnego korzystania z bankowości internetowej oraz coraz szybciej rosnącej popularności bankowości mobilnej. Jedni reorganizują – zamykają lub zmniejszają placówki, przenosząc lub zwalniając przy tym część załogi. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku łączenia banków, kiedy redukowana jest liczba punktów obsługi klienta. Coraz mniejsza liczba osób w placówkach powoduje też zwiększony nacisk na wynik i konieczność pozyskiwania nowych klientów na własną rękę.

 

Po mieszkanie, a kredyt przy okazji

 

Klienci przychodzą do Home Brokera po mieszkanie, ale dwie trzecie z nich potrzebuje kredytu na jego zakup. To model, który sprawdza się od lat i z powodzeniem funkcjonuje. Wśród tych, którzy biorą kredyt na zakup nieruchomości, prawie wszyscy korzystają z oferty doradcy finansowego HB. Przede wszystkim jest to wygoda dla klienta, oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowym atutem jest fakt, że za doradztwo przy wyborze kredytu i pomoc w formalnościach klient nie płaci prowizji. Home Broker obecnie współpracuje z 20 bankami.

 

Specjaliści od finansowania nieruchomości

 

Będąc zatrudnionym w banku, doradca ma możliwość sprzedaży oferty tylko tej instytucji. W ostatnim czasie wiele banków przykręciło kurek z kredytami mieszkaniowymi. Ci, którzy pracowali głównie z tym produktem, muszą się przestawić na sprzedaż kont, pożyczek czy lokat.

 

Doradcy finansowi pracujący u pośrednika cenią sobie przede wszystkim niezależność i możliwość wyboru. – Mogę dopasować kredyt mieszkaniowy do konkretnej osoby. Jednym zależy na niskiej prowizji, inni chcą mieć jak najniższą ratę, a kolejni brak opłaty za wcześniejszą spłatę. Mając do wyboru ofertę wielu banków, wybieram najbardziej odpowiednią. To daje mi ogromną swobodę pracy – mówi Hieronim Nikodym, doradca finansowy z Home Brokera, który wcześniej pracował w kilku bankach. Dodatkowo, mogą zaproponować klientowi ubezpieczenie, plan emerytalny, konto bankowe i lokatę.

 

Warunki zatrudnienia

 

Warunki finansowe pracy w banku i u pośrednika niczym się nie różnią. Stawka wynagrodzenia za sprzedaż w przypadku jednych i drugich jest taka sama. – Nie zależy mi na tym, czy sprzedaję bank A, czy bank B. Ważne abym dopasował produkt do sytuacji konkretnej osoby i doprowadził do transakcji– dodaje Nikodym. Doradcy finansowi zatrudnieni w Home Broker otrzymują podstawę wynagrodzenia na umowie o prace lub o współpracę i prowizję za sprzedany produkt. Najlepsi mogą liczyć na bonus w postaci służbowego samochodu, dedykowanych szkoleń i pionowego awansu.

 

Jerzy Węglarz, Home Broker

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *