Analityk: Ceny paliwa spadły poniżej 5 zł i potrwa to do końca roku

Dodano: 21.10.2014

Stacje paliw zaczynają obniżać ceny benzyny. Można już zauważyć spadek poniżej 5 złotych za litr paliwa. Czy zatem powinniśmy korzystać z okazji i napełniać baki do pełna póki koszty są niskie? Analitycy tonują emocje i zapewniają, że taniej będziemy tankować do końca roku.

Tańsze paliwo na stacjach benzynowych to rezultat spadku cen ropy na światowych giełdach. Od czerwca średnia cena tego surowca odnotowała spadek z ok. 115 dolarów do 85 dolarów za baryłkę.

Już za niedługo święto Wszystkich Świętych, więc wszyscy masowo wsiądą w pojazdy i zaczną się przemieszczać, aby dotrzeć na groby swoich bliskich, czy zatem warto korzystać z okazji i tankować do pełna póki ceny są niskie. Analityk rynku surowca w biurze maklerskim Reflex, Rafał Zywert uspokaja i twierdzi, że nie ma się co śpieszyć.

Swoją postawę wyjaśnia tym, że już za niedługo cena ropy może zmaleć do ok. 80 dolarów za baryłkę i przez to nasze koncerny będą mogły taniej nabywać surowiec, a coraz więcej stacji paliw będzie obniżało ceny. W opinii Zywerta na pewno część stacji do końca roku utrzyma ceny paliwa na poziomie poniżej 5 złotych za litr.

Joanna Walerowicz

plobank.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *