Aktualny ranking kont oszczędnościowych – maj 2015

Dodano: 07.05.2015

plobankKonto oszczędnościowe tym różni się od lokaty, że pozwala na większą swobodę w dysponowaniu zdeponowanymi w banku pieniędzmi. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla tych osób, które chcą tylko na krótki okres zdeponować środki w banku i zyskać na naliczonych odsetkach. Lokaty terminowe gwarantują wyższe zyski niż konta oszczędnościowe. Jednak najlepsze oferty kont posiadają porównywalne oprocentowanie do przeciętnych lokat dostępnych na rynku.

Przed wyborem konta oszczędnościowego warto przejrzeć najlepsze oferty. Umożliwiają to rankingi i porównania oprocentowania kont. Poniżej prezentujemy nasze zestawienie najlepszych rachunków oszczędnościowych wraz z analizą warunków, na jakich zakłada się dane konta. Polecamy lekturę tym, którzy wolą założyć rachunek oszczędnościowy zamiast lokaty i chcą znaleźć atrakcyjną ofertę.

Obecnie najlepszym kontem oszczędnościowym na rynku jest rachunek w Smart Banku. Oprocentowanie jakie jest oferowane na tym koncie wynosi 3,2% w skali roku. Na konto można wpłacić maksymalnie 50 tys. zł. W miesiącu przysługuje jeden darmowy przelew. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do kwoty 50 tys. zł. Depozyt na wyższą kwotę będzie oprocentowany na 2,3% w skali roku. Konto w Smart Banku jest w pełni dostępne przez Internet. Można je założyć przez stronę banku oraz zarządzać online.

Następnym godnym polecenia kontem jest rachunek oszczędnościowy w ING Banku Śląskim. Konto jest oprocentowane na 3% w skali roku. Oprocentowanie obowiązuje do kwoty 100 tys. zł. Powyżej tej sumy oprocentowanie zostaje automatycznie obniżone. Prowadzenie konta nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. W ciągu miesiąca klient posiada do dyspozycji jeden darmowy przelew na inne konto niż w ING. Z konta można korzystać przez Internet, za pomocą aplikacji mobilnej.

Atrakcyjną ofertą jest również konto oszczędnościowe w BGŻ Optima. Oprocentowanie rachunku wynosi 3% skali roku. Maksymalnie można zdeponować 100 tys. zł. Dużą zaletą rachunku są nielimitowane darmowe przelewy na inne konta. Oferta jest dostępna przez Internet. Za otworzenie i prowadzenie konta bank nie pobiera żadnych opłat.

Na rynku znajdują się także inne oferty, jednak ich oprocentowanie wynosi mniej niż 3% w skali roku. Alternatywą są lokaty bankowe, które tylko w niektórych przypadkach mogą przynieść nieco większe zyski niż konta. Zakładając lokatę należy pamiętać, że środki pieniężne są zamrażane na czas jaki określa termin zapadalności. W tym okresie nie możemy korzystać z naszych oszczędności. Więcej informacji o bezpiecznych sposobach oszczędzania znajdziesz na blogu: konta-oszczednosciowe.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *